EU és G7-ek: Az észak-koreai rakétakilövés aláássa a nemzetközi biztonságot
Közös állásfoglalásban ítélték el, hogy a nap folyamán Észak-Korea újabb interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki.
Közös állásfoglalásban ítélték el, hogy a nap folyamán Észak-Korea újabb interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki.
A dél-koreai hadsereg szerint ez volt a negyedik ilyen erődemonstráció egy héten belül, miközben Szöul és Washington öt év óta a legnagyobb közös hadgyakorlatot tartja.
Észak-koreai drónok hatoltak be Dél-Korea légterébe hétfőn. A drónok megsemmisítésére kiküldött egyik dél-koreai KA-1 vadászgép lezuhant.
Sem lefordítani, sem megmagyarázni nem könnyű, mi az a proxy háború, aminek most Moszkva állítja be az ukrajnai helyzetet. Sok a történelmi példa, bár kutatók épp mostanában kezdik rebesgetni, hogy talán mégsem tudtunk mindent erről a hadviselési formáról.
A diktátor a hadsereget veti be az árvíz ellen – idézi az állami sajtót a BBC.
Phenjan szerint Dél-Korea azóta sért meg folyamatosan egy 2018-as megegyezést, hogy aláírta.
Az észak-koreaiak elengedték a felségvizeikre tévedt orosz halászhajót, majd egy észak-koreai halászhajó téved dél-koreai területre.
Tizennégy év után Phenjanban találkozik a kínai és az észak-koreai vezető. Kim Dzsongun rá van utalva a pekingi segítségre, de mindenre azért nem hajlandó. Vagy mégis?
Az észak-koreai sajtó beszámolója szerint Phenjanban máris hiányolják a Donald Trump amerikai elnökkel Vietnamban tárgyaló Kim Dzsong Unt. Egyben a lapok felkérték az embereket, hogy új munkasikerekkel várják vissza az ország vezetőjét.
A Koreai-félsziget atommentesítéséről is tárgyalhat Észak-és Dél-Korea vezetője, emellett Kim Dzsong Un is kifejezte elkötelezettségét.
Pár hónapja még atomtöltetekkel megvívott háborújuktól tartott a világ, most azonban – jóformán előkészítés nélkül – tárgyalóasztalhoz ült Szingapúrban az amerikai és az észak-koreai elnök. A nagy kérdés: ki kerül ki ebből győztesen? Ha minden rosszul sül el, akkor csak Kim Dzsong Un, mert elérte, hogy tárgyalópartnernek tekintsék. Ha viszont képes lesz szót érteni a Föld két, talán legszeszélyesebb vezetője, akkor akár az egész világ, de a Távol-Kelet térsége mindenképpen nyertes lehet: enyhülhet a feszültség, és talán még egy atommentes övezet is összejöhet. Kövesse az eseményeket a percről percre a hvg.hu-val.
Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető keddi szingapúri találkozója előtt az észak-koreai diktátor van kedvezőbb helyzetben, ő ugyanis már részben elérte azt, amit akart: hajlandó vele közvetlenül szóba állni a világ legnagyobb hatalmának az első embere. Trump viszont sokat kockáztat, ha ugyanis a történelmi találkozó rosszul sül el, úgy tűnhet a világnak, hogy a távol-keleti kommunista diktatúra felültette az amerikai elnököt. Ami után persze azonnal előtérbe kerülnek Trump tanácsadói, akik közül sokan már most meghúznák a ravaszt.
Bassár el-Aszad szíriai elnök hamarosan Észak-Koreába látogat, és találkozik a távol-keleti ország vezetőjével, Kim Dzsong Unnal. Korábban Phenjant azzal vádolták, hogy vegyi fegyverek gyártására alkalmas eszközöket szállított Szíriának.
Trump újra azt mondta, hogy tárgyalna az észak-koreai vezetővel, egy nappal azután, hogy lemondta közös találkozójukat.
Külföldi újságírók jelenlétében, hatalmas robbanással megkezdődött a Punggje-ri kísérleti nukleáris üzem felszámolása.
Észak- és Dél-Korea vezetői április 27-én tartják meg több mint egy évtizede első csúcstalálkozójukat. Utána kerülhet sor Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök tárgyalásaira.
Váratlanul Svédországba érkezett Észak-Korea külügyminisztere, Ri Jong Ho, hogy a kétoldalú kapcsolatokról, és egyéb, mindkét félnek fontos kérdésekről tárgyaljon vendéglátóival. Valószínűnek tűnik, hogy az előre be nem jelentett találkozókon Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök májusra tervezett tárgyalásait készítik elő.
A szökni próbáló katonát a határon többször meglőtték. Akkor derült ki, hogy a szervezete tele van parazitával, amikor egy dél-koreai kórházban megműtötték.
Atomfegyver hordozására alkalmas orosz hadászati bombázók repülték körbe a Koreai-félszigetet egy ritkán látott művelet során, miközben az Egyesült Államok és Dél-Korea közös hadgyakorlatot tartott a térségben.
Ismerjük már jól őket a hepciás stílusukról, a hidegháborús őrületet idéző megnyilvánulásaikról. A HVG e heti száma pontról pontra elemzi azt is, miként taktikáznak kettejük atompókerében. De vajon tényleg meg tudjuk különböztetni Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor mondásait?